3. červen – Mezinárodní den poškozených očkováním

Zapal svíčku za včeličku - Mezinárodní den poškozených očkováním - 3 červen

Letos již potřetí si lidé po celém světě připomenou, že očkování může mít i velmi vážné nežádoucí účinky. V roce 2016 vyhlásila společnost Poočkování 3. červen jako den, kdy si připomínáme, že mezi námi žijí děti i dospělí, kterým očkování zcela změnilo život. Následky očkování jsou zpravidla přehlíženy a není jim ani zdaleka věnována taková pozornost, jakou si zaslouží. Na mezinárodní den si akcí Zapal svíčku za včeličku lidé tuto skutečnost připomínají a upozorňují na to, že očkování nemusí být jen neškodná “včelička”.

 

Zapal svíčku za včeličku

Akce Svíčku za včeličku - ČR 2015Již v roce 2015 se ve 22 městech v Čechách a na Moravě uskutečnila akce s názvem Svíčku za včeličku. Rodiče ze všech koutů republiky se sešli, aby uctili utrpení dětí i dospělých zasažených očkováním a zároveň aby na nežádoucí účinky očkování upozornili. Šířily se příběhy nežádoucích účinků a o pár měsíců později byla vydána první brožura českých příběhů s názvem Jak zasáhl systém očkování do života některých rodin.

 

 

 

Zapal svíčku za včeličku v Londýně - Light a candle for the vaccine-damaged in London - International Vaccine Injury Awareness Day 2017Vyhlášením Mezinárodního dne poškozených očkováním na 3. červen se akce s názvem Zapal svíčku za včeličku (anglicky s názvem Light a Candle for the vaccine-damaged) začala od roku 2016 rozšiřovat i do zahraničí. Minulý rok se lidé sešli v Los Angeles, Londýně i v mnoha evropských i dalších zahraničních městech. Pokud se lidé nemohou sejít s ostatními, zapalují svíčky doma a fotografie uveřejňují na sociálních sítích, aby alespoň tímto způsobem podpořili ty, které očkování negativně zasáhlo.

 

Pomník - Mezinárodní den poškozených očkováním - Praha 2017Společnost Poočkování nechala minulý rok k příležitosti Mezinárodního dne poškozených očkováním vytvořit symbolický pomníček věnovaný všem s následky po očkování.

 

 

 

 

V Polsku proběhla minulý rok 3. června desetitisícová demonstrace proti povinnému očkování a desetitisícové zástupy Italů nejen 3. června neúnavně protestovaly od jara až do konce léta proti novému zavedení povinnosti očkování.

Celé akci i mezinárodnímu dni je věnována stránka Light a candle for the vaccine-damaged (v angličtině). Fotografie z ČR i ze zahraničí najdete na tomto webu ve fotogalerii.

 

Související:

 

0 0 votes
Article Rating