Australské lékaře a úřady šokoval billboard nabádající k otázkám na složení vakcín

Australský billboard očkování

V australském městě Perth pobouřil lékařské autority i politické špičky billboard neziskové organizace Learn The Risk (česky Poučte se o rizicích), kterou založila bývalá zaměstnankyně farmaceutické korporace a výrobce vakcín Merck. Billboard s otázkou “Víte, co je ve vakcínách?” s obrázkem ženy opírající se o stoh knih a odkazem na webové stránky organizace dohnal australské veřejné činitele doslova k šílenství. Podle nich jde o antivakcinační billboard, který ohrožuje veřejné zdraví a představuje zneužívání dětí.

Australská asociace lékařů žádá, aby byl billboard okamžitě odstraněn. Představuje podle ní hrozbu veřejnému zdraví a zavádějící konspirační teorie.

Vláda Austrálie rovněž žádá billboard zakázat a Ministerstvo zdravotnictví hledá cestu v zákoně o veřejném zdraví, která by umožnila billboard strhnout. Podle právníků to ale bude mít vláda těžké, protože Australané mají právo na svobodu projevu.

Městská správa se vyjádřila, že obsah billboardu neschválila a nechala se slyšet, že snahy vlády o jeho odstranění podpoří všemi silami. Zatím podala stížnost na úřad pro dodržování pravidel reklamy, aby obsah posoudil. Hodlá kontaktovat majitele billboardu a silně lobovat za to, aby ho odstranil.

 

Zdroj:

0 0 votes
Article Rating