Členové amerického Úřadu pro kontrolu nemocí CDC vlastní přes 50 patentů pro výrobu vakcín

Americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí

56 patentů k výrobě vakcín vlastní členové amerického federálního úřadu CDC (Centers for disease control and prevention – Úřad pro kontrolu a prevenci nemocí) včetně Paula Offita, nejhlasitějšího propagátora očkování v USA. Ten je držitelem patentu pro výrobu vakcíny proti rotavirům. Jde o očividný konflikt zájmů amerického státního úřadu, který má v rukou bezpečnost očkování miliónů amerických dětí.

CDC drží 56 různých patentů souvisejících s vývojem, výrobou a testováním vakcín. Členové CDC tedy mají finanční zisky pokaždé, kdy je na trh uvedena nová vakcína, pro jejíž výrobu byly využity patenty držené členy CDC.

Ať je zisk z držených patentů jakýkoli, jde o neoddiskutovatelný konflikt zájmů. Státní úřad, který má dohlížet na bezpečnost očkování a který vytváří očkovací kalendář pro milióny amerických dětí, má zisk z uvádění nových vakcín na trh. Jak může být takovýto úřad nestranný a nestranně přistupovat k bezpečnosti a nežádoucím účinkům očkování?

Členové amerického CDC ale nejsou jen vlastníky patentů na výrobu vakcín. Někteří přímo vlastní akcie farmaceutických korporací, které vakcíny vyrábějí. Takto byla začátkem tohoto roku nucena rezignovat ředitelka CDC Brenda Fitzgerald, když vyšlo najevo, že vlastní akcie tabákového průmyslu a výrobce vakcín Merck.

 

Zdroje:

5 1 vote
Article Rating