Dokumentární film o následcích očkování proti HPV “Očkované dívky” celosvětově zablokován

Očkované dívky titulní obrázek YouTube
Ukázka z administrace videa “Očkované dívky” na našem kanále YouTube. Video bylo publikováno se souhlasem autora, dánské televizní stanice TV2, 15. 11. 2015 s českými titulky. K datu 20. 6. 2018 byl videodokument celosvětově zablokován.

Dokumentární film “Očkované dívky” o nežádoucích účincích očkování proti rakovině děložního čípku již na YouTube není možné shlédnout. Autor tohoto televizního dokumentu, dánská televizní stanice TV2 Danmark, zrušila možnost volného sdílení a film byl k 20. 6. 2018 celosvětově zablokován.

Dokument ukazuje několik příběhů dánských dívek se závažnými nežádoucími účinky po očkování vakcínami proti HPV (lidskému papilomaviru). Výskyt vážných nežádoucích reakcí odhadl vedoucí lékař vyšetřovacích center pro dívky s následky po tomto očkování na 1 z 500 očkovaných dívek. Nejčastější diagnózou těchto dívek byl syndrom POTS nebo CRPS.

Videodokument bylo možné se souhlasem autora, tedy dánské televizní stanice TV2, umístit na YouTube a opatřit českými titulky. Od konce roku 2015 do letošního června mělo video na našem kanále přes 11 tisíc shlédnutí a dalších několik tisíc shlédnutí na dalších kanálech v Čechách a na Slovensku. Proč nyní došlo k celosvětovému zablokování tohoto dříve volně šířeného videa, se můžeme jen dohadovat.

Očkované dívky - celosvětově zablokováno
Dokumentární film dánské televize TV2, dříve volně šířený, byl 20. 6 2018 celosvětově zablokován. Počet shlédnutí na našem kanále YouTube přesáhl 11 tisíc.

Je možné, že stažení dokumentu souvisí s kauzou stížnosti skandinávského střediska organizace Cochrane se sídlem v Kodani na zfalšování zhodnocení bezpečnosti vakcín HPV Evropskou lékovou agenturou (EMA). Odvysílání tohoto dokumentu v dánské televizi stálo u zrodu celostátního vyšetřování zdravotních následků u dívek očkovaných proti HPV. Dánské ministerstvo zdravotnictví následně vyslalo bezpečnostní signál Evropské lékové agentuře ohledně bezpečnosti vakcín proti HPV. EMA zahájila přezkoumání bezpečnosti těchto vakcín a neshledala nic závadného. S tím se ale skandinávské středisko Cochrane nesmířilo a podrobilo zhodnocení vakcín ostré kritice, která vyústila až ve stížnost na EMA k Evropskému ombudsmanovi. A nejen to, proočkovanost dánských dívek proti HPV prudce klesla. Více se dozvíte v článku Očkovat proti rakovině děložního čípku? Vakcíny proti HPV u soudu.

Můžeme se jen dohadovat, co vše stojí za celosvětovým zablokováním tohoto dokumentu. Jisté je, že proočkovanost vakcínami proti rakovině děložního čípku klesá i v některých dalších zemích. A dokument Očkované dívky nijak nezapadá do reklamního obrázku bezpečných vakcín proti HPV.

Jako náhradu za toto zablokované video pro vás připravujeme české titulky pro nový britský dokument Obětování panen (Sacrificial virgins) o následcích očkování proti HPV. Během léta budeme video publikovat na našem kanále YouTube. Chcete-li se dozvědět o jeho zveřejnění včas, zaregistrujte se níže a my vám pošleme zprávu. Pokud chcete dokument shlédnout již nyní, najdete ho na YouTube se slovenskými titulky s názvem Obetné panny.

 

[newsletters_subscribe form=3]

 

Odkazy:

 

5 1 vote
Article Rating