Italové pokračují v protestech proti povinnému očkování

Padova - další italská demonstrace proti povinnému očkování - 9 červen 2018

Italové si v sobotu 9. června v Padově zopakovali, že se dokážou sejít v několikatisícovém počtu a se skandováním “Liberta” (svoboda) vyjádřit svůj protest proti povinnému očkování. Minulý rok Italové neúnavně protestovali proti nově zaváděnému zákonu o povinném očkování a ve městě Pesaro se jich sešlo na 50 tisíc. Přes masivní protesty, které trvaly od jara do léta, bylo v Itálii minulý rok povinné očkování zavedeno. Přesto se Italové nevzdávají a letos vycházejí do ulic znovu.

Vedle nové povinnosti proti 10 nemocem byly minulý rok zavedeny velmi vysoké roční pokuty za nesplnění povinnosti a nekompletně očkovaným dětem byl zakázán přístup nejen do mateřských škol, ale i do základních škol. Italové se snažili neúspěšně napadnout nový zákon u Ústavního soudu a v některých regionech se účinnost nového zákona posunula. Po letošních volbách vystřídal obávanou ministryni zdravotnictví Beatrice Lorenzin, která se o nový zákon zasadila, mnohem konzervativnější nástupce. Italové doufají, že zákon bude zrušen.

Italská Padova - demonstrace proti povinnému očkování - 9 červen 2018

Videozáznam dlouhého průvodu demonstrujících v ulicích Padovy najdete na facebookové stránce největší italské organizace za svobodnou volbu v očkování Corvelva.

O demonstraci informoval místní deník Il mattino di Padova.

Další videa z demonstrace najdete na YouTube kanále Corvelva:

 

Související protesty:

 

0 0 votes
Article Rating