Na polynéském ostrově Samoa zemřely dvě děti krátce po očkování vakcínou MMR

Krátké video o úmrtích dvou batolat po očkování vakcínou MMR na ostrově Samoa v Polynésii (anglicky, autor HighWire).

Na ostrově Samoa v Polynésii zemřela 6. července dvě dvanáctiměsíční batolata krátce po očkování vakcínou MMR proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám. Vláda nařídila jako preventivní opatření stáhnout aktuální šarži vakcíny MMR z trhu. Rodičům zemřelých dětí projevil soustrast sám předseda vlády, který zároveň uvedl, že jeho vnuk po očkování vakcínou MMR také málem zemřel, ale lékaři mu zachránili život. Nikdy se však nenaučil mluvit. Obyvatelé Samoy jsou velmi znepokojení a jejich důvěra ve zdravotnický systém významně klesla.

Ministerstvo zdravotnictví nařídilo vyšetřování a provedení pitvy obou dětí. Rodiče dětí se obrátili na policii. Vláda Samoy vydává aktualizované tiskové zprávy k této tragické události a jejímu vyšetřování na své facebookové stránce.

Mainstreamová média na Novém Zélandu a v Austrálii se snaží tragédii uhladit poukazováním na bezpečnost očkování a vysoký počet podaných dávek. Panuje podezření, že vyšetřování a výsledky pitvy obou zemřelých dětí nebudou nezaujaté, jelikož byli povoláni experti z Austrálie, kde je sebemenší kritika očkování velmi ostře potlačována. Z Austrálie jsme nedávno přinesli zprávu v bleskovce Australské lékaře a úřady šokoval billboard nabádající k otázkám na složení vakcín.

Na Facebooku se podle reportáže HighWire ozvala další rodina, která ztratila dítě krátce po očkování vakcínou MMR. Jde o případ již půl roku starý, rodina se nyní rozhodla úmrtí v souvislosti s těmito událostmi zveřejnit.

 

Zdroj:

 

0 0 votes
Article Rating