Velká Británie: stát nařizuje smrt vážně nemocných dětí proti vůli rodičů

Alfie Evans - dítě, které chce nechat britský stát zemřít

Alfie Evans, 23 měsíční chlapec, trpěl neznámou neurodegenerativní chorobou a byl více než rok na přístrojích. Rodiče marně bojovali o jeho život – nejen s nemocí, ale především s britským státem. Nikdo nedokáže pochopit, proč britský stát nedovolil nemocné dítě převézt do jiné nemocnice, kde mu nabídli pomoc.

Svět je šokován, s jak bezohlednou arogancí stát, Velká Británie, nařídil nechat zemřít dítě navzdory vůli rodičů. Ale nejen to. Stát zakázal převézt dítě do jiného státu, do vatikánské nemocnice Bambino Gesù v Římě, kde se nabídli, že se dítěti pokusí pomoci. Z několika států – Polska, Německa i Itálie – přišly nabídky, že dítě do této nemocnice převezou a Velká Británie by tak neměla s převozem žádné náklady. Tým lékařů z Polska dokonce přiletěl s leteckou ambulancí do Liverpoolu, aby dítě převezl. A Velká Británie? Dítě nevydala. Diví se pak někdo, že vznikají konspirační teorie? Jak si vysvětlit takovéhle bezohledné a iracionální jednání britského státu?

Když malého Alfieho Evanse odpojili od přístrojů, lékaři očekávali, že do 3 minut zemře. Ale Alfie se odmítal vzdát a žil ještě několik dní. Už tohle je jasný důkaz, že se předpovědi lékařů nemusí naplnit.

Polský a italský předseda vlády, samotný papež i další politici z různých částí světa žádali anglickou nemocnici, aby Alfieho propustila. Italská vláda udělila Alfiemu italské občanství. Nic platno. Velká Británie se rozhodla, že bude rozhodovat proti vůli rodičů, proti vůli všech. Soud rozhodl, že dítě musí zemřít v britské nemocnici a rodiče nemají žádnou možnost to změnit. Malý Alfie byl hlídán policejní eskortou v anglické nemocnici Alder Hey, držen jako ve vězení, odsouzený na smrt.

A co je na případu ještě krutější? Že není ojedinělý. Rodiče malého Ayeshe Kinga museli svého syna s rakovinou z nemocnice unést, aby mu mohli poskytnout léčbu v ČR, kde podstoupil protonovou terapii a – přežil!

Doufejme, že se po této mezinárodní ostudě britských nemocnic a soudů podaří změnit zákon a rodiče dostanou právo rozhodovat nad bytím a zdravím svého dítěte. O to se nyní snaží britský europoslanec Steven Woolfe a řada dalších. Držme palce.

 

Zdroje v angličtině:

Více o případu Alfie Evanse:

 

0 0 votes
Article Rating