Česká vakcinologická společnost se radikalizuje, označuje rodiče váhající s očkováním za teroristy

Proti svobodě, proti volbě

 

Česká vakcinologická společnost ČSL JEP má být společností odborníků na očkování, tedy vakcinologů a lékařů, kteří se k očkování často vyjadřují a zejména v případě jejího předsedy Romana Prymuly (v současnosti náměstek ministra zdravotnictví) dokonce určují politiku očkování v zemi.

Výroky České vakcinologické společnosti na Facebooku z konce roku 2018 a s pokračováním v roce 2019 budí velké obavy, nakolik jsou její odborníci nestranní. Čím dál více se totiž profilují jako radikální propagátoři očkování, kteří odmítají vidět a uznat jakékoli jeho nežádoucí účinky nebo problémy, které může u citlivých jedinců způsobit.

Svými výroky a výkřiky aktivně přispívají k polarizaci společnosti v otázce očkování. Žádná snaha o diskusi, pouze nabádání k dalším represím. Totalitní praktiky z naší země “sametovou” revolucí před již téměř 30 lety evidentně neodešly zcela.

 

Česká vakcinologická společnost označuje rodiče váhající s očkováním za teroristy

 

Takto vypadá příspěvek ČVS na Facebooku ze dne 22. prosince 2018 ke sdílení velmi tendenčního a jednostranného článku na iDNESu.

Takže všichni ti rodiče, jejichž děti utrpěly nežádoucí účinky po povinném očkování a kteří už dále nechtějí riskovat zdraví svých dětí a další povinná očkování již dále nepodstupují, jsou podle našich největších odborníků na očkování teroristé?

Myslíte si, vážení členové České vakcinologické společnosti, že vás za vaše tendenční a extremistické výroky bude ještě někdo brát vážně a věřit vašim doporučením? Neměli byste se spíše stydět za to, že nemalou část českých rodičů jste hrubě urazili? Myslíte si, že jedinou cestou k propagaci očkování je křivě obviňovat nemalou část rodičů z něčeho, co nejsou a co nespáchali?

 

Další perly se vyrojily na Facebookové stránce České vakcinologické společnosti dne 30. ledna 2019. Bojovníky za svobodu a odmítače očkování je prý třeba umlčet, protože jedna paní ze sněmovní kantýny onemocněla spalničkami.

 

Česká vakcinologická společnost nabádá k totalitaním praktikám a odmítá svobodu a demokracii

 

Ani slovo o tom, že dospělá zaměstnankyně poslanecké jídelny není neočkovaným batoletem a že u ní velmi pravděpodobně došlo k selhání očkováním navozené imunity proti spalničkám. Česká vakcinologická společnost se nenamáhá s analýzou poměrně závažného stavu proočkované populace nejen u nás, ale i ve světě, kdy dříve očkovaní dospělí postupně ztrácejí ochranu proti spalničkám. A jsou to především dospělí, kdo podléhají tomuto onemocnění a tvoří statistiky nemocných.

 

A kteří že to odborníci tvoří Českou vakcinologickou společnost? V jejím čele stojí:

  • Prof. MUDr. Roman Prymula, CSc., PhD. – předseda
  • MUDr. Hana Cabrnochová, MBA – místopředsedkyně
  • Prof. MUDr. Roman Chlíbek, PhD. – vědecký sekretář

Vakcinolog Roman Prymula je v současnosti náměstkem ministra zdravotnictví a drží ruku nad represivním a diskriminačním systémem povinného očkování v ČR. A ministerstvo zdravotnictví chce v novele zákona o ochraně veřejného zdraví opět přitvrdit v represích vůči nekompletně očkovaným dětem a jejich rodinám. Vůči dětem, které mají velmi často negativní zkušenosti s očkováním.

Nakolik můžeme důvěřovat těmto odborníkům, když nejsou ochotni k diskusi a k vysvětlování jevů, které není možné jednoduše svádět na rodiče, kteří odkládají očkování svých dětí?

 

Zastavme represe v očkování

Vadí vám, že chce ministerstvo zdravotnictví opět potichu, rychle a bez jakékoli diskuse přitvrdit a nekompletně očkovaným dětem zakázat přístup i do zcela soukromých, na státu a jakýchkoli dotacích nezávislých mateřských center, klubů, školek a dalších zařízení, která těmto dětem ještě zbyla?

Vadí vám, že sice pětileté děti mají povinnost navštěvovat státní mateřské školy v povinném předškolním ročníku, a to i ty nekompletně nebo zcela neočkované, ale ve škole spolu stejné děti z jedné třídy nemohou jet na školu v přírodě nebo jinou zotavovací akci?

Zapojte se a oslovte poslance i senátory osobně, dopisem nebo e-mailem a řekněte jim, co si o tom myslíte.

Dejme jim všichni najevo, že si jejich rozhodování “o nás bez nás” nenecháme líbit.

Pro podrobnosti o chystané novele zákona o ochraně veřejného zdraví si přečtěte článek Novela zákona o ochraně veřejného zdraví: do dětského koutku v obchoďáku jen s očkovacím průkazem?

Aktuality naleznete ve facebookové události Zastavme represe v očkování.

 

Všem, kteří se již jakkoli zapojili a oslovili zákonodárce nebo jim poslali dopis či e-mail velmi děkujeme!

Květina

0 0 votes
Article Rating