Itálie: přes masivní protesty vláda prosadila povinné očkování

Italská vláda přijala 28. 7. 2017 zákon, který v zemi zavádí povinné očkování proti 10 nemocem (tetanus, záškrt, černý kašel, obrna, hemofilus b, žloutenka typu B, spalničky, příušnice, zarděnky, plané neštovice) a schválila zároveň drastické sankce za nedodržení povinnosti. Roční pokuta rodičům neočkovaných nebo jinak než dle vyžadovaného schématu očkovaných dětí ve výši až 500 Euro, touto pokutou se z povinnosti mají italští rodiče vyplácet každý rok. Dítě neočkované nebo očkované nekompletně nesmí být přijato k předškolnímu ani školnímu vzdělávání a rodiče mají být odkázáni pouze na vzdělávání domácí.

Již začátkem června se proti projednávanému návrhu zákona, který měl původně zavést 12 povinných očkování a roční finanční sankce měly dosahovat až 7 500 Euro, přičemž při nezaplacení pokuty měli být rodiče zbavováni svých rodičovských práv, se mezi rodiči zvedla obrovská vlna odporu. To, co předvedli Italové za několik letních měsíců, nezažila za poslední desetiletí snad žádná evropská země. V červenci Italové neúnavně protestovali pod horkým sluncem den co den, město co město. Italové protestovali v počtu tisíců až desetitisíců občanů i přes to, že mainstramová média byla hluchá a slepá a o protestech neinformovala vůbec nebo jen minimálně a zkresleně. Kuráž a zapálení italských občanů proti tuhé zdi mlčenlivosti a netečnosti italské vlády, jež je obviňována z napojení na farmaceutického výrobce vakcín, jsou obdivuhodné.

Italské protesty

Pesaro 8. července 2017 – sešlo se na 50 tisíc lidí

Italové začali vyjadřovat svůj nesouhlas s navrhovaným zákonem brzy po jeho zveřejnění. Protestů po celé zemi proběhlo na několik desítek. V několika městech se sešli občané Itálie 3. června na Mezinárodní den poškozených očkováním, další demonstrace proběhla v Římě 11. června. Největší demonstrace se odehrála ve městě Pesaro 8. července, kde se sešlo na 50 tisíc znepokojených občanů. Obrovská síla rodičů a všech, kterým není lhostejné krácení občanských práv, pokračovala v dalších protestech po celé Itálii. Protestů se s obdivuhodnou vytrvalostí účastnilo tisíce lidí. Prostesty však měly pouze vliv na snížení počtu povinně očkovaných vakcín, snížení výše pokuty a zrušení požadavku na odebrání rodičovských práv v případě neplacení pokut.

Narozdíl od Itálie měli rodiče ve Švédsku letos štěstí. Tamější zastupitelé nebyli ochotni slevit a upírat rodičům právo volby a zavedení povinného očkování jednoznačně odmítli.

Boj italských rodičů za právo na svobodnou volbu v očkování pokračuje

Italové se však nevzdávají. Starosta Benátska podal na nový zákon žalobu pro protiprávnost a hromadnou žalobu podali i Italové. Soudit se s úřady hodlají mnozí další rodiče. Obrovská síla, jaká se ukázala v letních měsících, se těžko podvolí tak flagrantní nespravedlnosti a hrubé diskriminaci.

Další informace, fotografie a videozáznamy z italských demonstrací naleznete v následujících odkazech:

0 0 votes
Article Rating