Lže ministr zdravotnictví Blatný v přímém přenosu o očkování proti covidu?

Lže Blatný o očkování proti covidu?

 

Posuďte sami.

 

Blatný na tiskové konferenci 5.1.2021, od 40. minuty:

“Tím, že se naočkuji, tak nemohu dostat nemoc, to není žádný legální problém, to je prostě fakt, proto jsem se nechal naočkovat, že nemohu dostat nemoc.
To mě samo o sobě bonifikuje, protože neonemocním a nemohu nakazit někoho jiného.”

 

Doporučení pro očkování proti onemocnění COVID-19 mRNA vakcínami ze dne 30.12. 2020 České vakcinologické společnosti:

Opatření u očkovaných
Pro očkované osoby prozatím platí stejná přijatá protiepidemická opatření (celostátní či  regionální) jako pro osoby neočkované. Do získání údajů o účinnosti vakcinace v prevenci asymptomatické infekce a v prevenci přenosu infekce nejsou očkované osoby zbaveny povinnosti karantény po kontaktu s COVID-19 pozitivní osobou. V případě, že očkovaná osoba bude vykazovat příznaky onemocnění COVID-19, doporučuje se provést PCR test a dále postupovat podle výsledku a platných algoritmů. V případě pozitivity bude nařízena izolace.

 

Důležitá fakta o první podmínečně registrované vakcíně proti COVID-19 v EU Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL):

Jak dlouho potrvá ochrana navozená vakcínou Comirnaty?

V současné době není známo, jak dlouho ochrana poskytovaná vakcínou Comirnaty potrvá. Očkovaní účastníci klinického hodnocení budou nadále sledováni po dobu 2 let, aby se shromáždilo více informací o délce ochrany.

Může vakcína Comirnaty snižovat přenos viru z jedné osoby na druhou?

Vliv očkování vakcínou Comirnaty na komunitní šíření viru SARS-CoV-2 není doposud znám. Zatím není známo, kolik očkovaných lidí může nadále být přenašečem a šiřitelem viru.

 

Prymula pro CNN Prima News v článku Očkovaní mohou stále chytit koronavirus a být nakažliví, nehrozí však vážný průběh:

Diskuse na téma roušek je v podstatě velmi bohatá, ukazuje se, že vakcíny, které budeme používat, nemusí chránit proti vylučování viru beze zbytku. Člověk by měl být chráněn proti hospitalizaci, proti úmrtí, proti těžkým a středním formám, ale nebude zřejmě dokonale chráněn proti bezpříznakovým formám. Proto lze očekávat, a zatím k tomu je příklon celosvětově, že se roušky budou nosit nadále

 

Vadí vám, že ministr zdravotnictví neříká pravdu o očkování? Napište mu to na e-mailovou adresu ministr@mzcr.cz.

 

4 1 vote
Article Rating