Vynucování dobrovolného očkování proti koronaviru

Svět v zajetí mediálního koronaviru

 

Podle britského deníku Guardian se vědci obávají, že příliš rychle schválené vakcíny proti koronaviru mohou být jen málo účinné a tak údajnou epidemii ještě zhoršit. WHO doporučuje, aby nové vakcíny proti onemocnění covid-19 měly účinnost alespoň 50 %, v praxi to ale znamená účinnost na 30 %. Vědci se však obávají, že vakcíny nemusí dosahovat ani této hranice, obzvlášť při zrychleném schválení.

Ministerstvo zdravotnictví představilo svůj strategický plán na proočkování minimálně 3,5 milionu občanů ČR proti onemocnění covid-19. I když se ve zprávě uvádí, že očkování bude dobrovolné, podle slov vrchního vakcinologa Romana Prymuly bude očkování proti koronaviru na obyvatelstvu de fakto vynucováno.

V létě bývalý náměstek ministerstva zdravotnictví a nynější vládní zmocněnec pro vědu a výzkum a vrchní vakcinolog Roman Prymula potvrdil, že virus covid-19 slábne a již nezpůsobuje tak závažné onemocnění. A to v souladu s tvrzením molekulární bioložky Soni Pekové. S nástupem dětí do školy od září však nastává další evidentní mediální tah na “smrtonosný” virus. Počty nakažených denně stoupají, ovšem především díky tomu, že se denně hlava nehlava testují tisícovky lidí, nehledě na to, zda mají příznaky nebo ne. Kolik případů jiných infekcí bychom v ČR měli, kdyby se na ně testovaly tisícovky lidí denně? Kam vůbec zmizela “obyčejná” chřipka, kterou je podle epidemiologů nakaženo každý rok několik set tisíc lidí?

 

Vynucené dobrovolné očkování

Roman Prymula se podle iDnes vyjádřil v tom smyslu, že lidé očkovaní proti koronaviru se nebudou muset na veřejných místech chránit rouškou a nebude jim nijak zamezován vstup na veřejná místa, i když bude očkování dobrovolné:

„Nařizováno to nebude. Očkovat pod sankcí je problém. Lidé by si měli sami uvědomit, že budou v různém režimu – ti, co budou očkováni, nebudou muset nosit roušky a nebudou mít žádná omezení,“ vysvětluje Prymula s tím, že základem je naočkovat rizikových 3,5 milionu obyvatelstva

 

Co to tedy v důsledku znamená?

 • očkování bude v důsledku vynucováno, i když bude tzv. dobrovolné
 • nošení roušky bude v tomto kontextu vnímáno jako trest – “neočkuješ se, za trest budeš nosit roušku”
 • účinnost vakcíny nebude nijak zpochybňována, i když očkovaní budou možná stejně “nebezpeční” jako neočkovaní
 • za nežádoucí účinky tohoto očkování ponesou zodpovědnost pouze ti očkovaní, jak napovídá zkušenost s očkováním obecně – zodpovídat se nebudou ani výrobci vakcín, ani státní úředníci, kteří očkování vynucují

 

Pokud se někdo obává o své zdraví a věří, že ho vakcína ochrání, nechť se ze své vlastní vůle nechá dobrovolně očkovat. S tím, že nese veškerou zodpovědnost za to, co s ním vakcína udělá a zda bude vůbec účinně chráněn.

Mají naši činitelé a další zainteresované osoby právo si vynucovat očkování vakcínami, které budou schvalované ve zrychleném režimu – tedy s velmi krátkým zhodnocením jak účinnosti, tak i bezpečnosti?  Kolik peněz daňových poplatníků bude celá tahle akce stát?

 

Bezpečnost a účinnost vakcín by měla být na prvním místě

Po výrobcích vakcín i po úřednících, kteří chtějí toto očkování vynucovat, chtějme, aby pravdivě uvedli:

 1. jak dlouho byly prováděny klinické testy vakcíny proti koronaviru SARS-COV-2
 2. kolik lidí podstoupilo očkování v klinických testech
 3. jakou účinnost vakcína prokázala v klinických testech
 4. jaká je pravděpodobnost, že otestovaná účinnost vakcíny se rovná skutečné ochraně očkovance proti koronaviru
 5. jak dlouho vydrží potenciální ochrana navozená očkováním proti skutečnému viru, který v průběhu času mutuje
 6. zda byl proveden skutečný test účinnosti vakcíny, který se provádí vystavením očkovaného jedince skutečnému viru a sledováním, zda bude očkovaný jedinec chráněn a onemocnění nepodlehne
 7. jaké nežádoucí účinky se v klinických testech ukázaly a jak dlouho byli účastníci klinických testů sledováni po očkování
 8. jak byla vakcína testována, konkrétně jaká látka byla použita jako placebo, zda byla vakcína porovnávána se skutečným placebem, tedy se “slanou vodou”, nebo pouze s jinou vakcínou
 9. na jaké skupině lidí byla vakcína testována, zda byla testována na skupinách osob s různým druhem onemocnění – tedy na lidech, kteří mají být ve velkém očkováni

 

Pokud nebudou tyto informace veřejnosti ani zdravotníkům dostupné, bude celá očkovací kampaň proti koronaviru sporná a spíše než na ochranu zdraví populace bude poukazovat na to, že jde v první řadě opět o obrovský celosvětový byznys.

 

Falešně pozitivní testy

Podle článku v New York Times by správně mělo být cca 90 % testovaných lidí na onemocnění covid-19 považováno za negativní. Široce používané PCR testy jsou totiž velmi citlivé a u valné většiny testovaných je i velmi slabý výsledek testu odečítán jako pozitivní. V článku se zároveň uvádí, že u případů s velmi slabým průkazem koronaviru je riziko šíření nákazy minimální. Být pozitivní na koronavirus pak automaticky neznamená, že je člověk schopen nákazu šířit.

The standard tests are diagnosing huge numbers of people who may be carrying relatively insignificant amounts of the virus. Most of these people are not likely to be contagious.

 

Standardními testy se diagnostikuje velké množství lidí, kteří v sobě nosí poměrně nevýznamné množství viru. U většiny těchto lidí je nepravděpodobné, že by byli nakažliví.

Přesto tato valná většina lidí s velmi slabým průkazem koronaviru zaplňuje statistiky a média šíří strach z rychle se šířícího onemocnění – které většina lidí prodělává bezpříznakově nebo s mírnými příznaky.

 

Roušky šíření koronaviru ve veřejném prostoru nedokážou zabránit

Sám Roman Prymula, který v současnosti apeluje na nošení roušek a respirátorů, v roce 2009 v době “epidemie” prasečí chřipky v médiích uvedl, že preventivní nošení roušek nemá žádný význam:

Běžná rouška nemá prakticky žádný význam. Ale měl by ji nosit ten, kdo chřipku má, aby ji dál v rodině neroznášel. Rouška jako preventivní ochrana před viry ale smysl nemá,“ řekl Právu prof. Roman Prymula, předseda České vakcinologické společnosti

Ve prospěch preventivního používání roušek širokou veřejností nemluví ani mnohé studie a metaanalýzy. V dosavadních studiích a testech nebylo prokázáno, že by chirurgické nebo látkové roušky dokázaly dostatečně zabraňovat přenosu virů, potažmo koronaviru. Přes racionální argumenty proti preventivnímu nošení roušek ve veřejných prostorách jsme všichni nuceni pod pokutou roušky nosit a iracionálně “držet hubu a krok”.

 

Protesty proti koronavirovým opatřením vlád po celém světě

Berlínské protesty proti vládním opatřením
Berlínské protesty proti vládním opatřením

Ve velkých městech nejen v Evropě probíhají od konce srpna masové protesty proti přehnaným opatřením vlád jednotlivých zemích proti šíření koronaviru. V Berlíně se podle odhadů sešlo přes sto tisíc lidí.

Protesty proběhly na konci srpna i v ČR v Praze, Plzni, Brně a Ostravě. V Praze se podle odhadů sešlo 600 lidí. Demonstrace pořádá HON – Hnutí občanské nespokojenosti.

 

Důsledky koronavirového šílenství

Jen málo toho svědčí pro to, zda měla jarní krizová opatření skutečně valný smysl. Počet úmrtí na koronavirus nebo “s koronavirem” zdaleka nepřekonal každoroční úmrtnost na “obyčejnou” chřipku v mnoha zemích. Naopak došlo k mnoha bezprecedentním následkům, které pociťují miliony lidí: zmražená ekonomika, obrovský schodek rozpočtu, mnoho lidí přišlo o práci, přestalo podnikat, zkrachovalo. Zvýšilo se naopak riziko úmrtí pro lidi nemocné rakovinou a jinými nemocemi, kteří ze strachu v celorepublikové karanténě nešli k lékaři. O třetinu se zvýšil počet sebevražd. Děti nechodily do školy a domácí výuka v mnoha případech vůbec nemusela být dostačující. Senioři a další lidé uzavření v domovech důchodců a ústavech sociální péče dlouhodobě trpí sociální izolací a strachem. Přetrvává všeobecný strach ve společnosti a zastrašování mainstreamovými médii.

Pokud nesouhlasíte s přehnaným opatřením vlády a úřadů proti “koronavirovému šílenství” a s potenciálním vynucováním očkování proti viróze covid-19, připojte se k petici proti jeho vynucování a přijďte svůj nesouhlas vyjádřit do Prahy 27. 9. 2020 na Palackého náměstí.

 

Kritická vyjádření odborníků na koronavirovou mediální masáž:

4.6 7 votes
Article Rating