Itálie chce zrušit povinné očkování, odsouvá platnost zákona o jeden rok

Evropské a Italské protesty proti povinnému očkování 2017

Italové se snad konečně dočkají toho, o co již více než rok velmi usilovně bojují. Nejen na ulicích, kde se jich minulý rok za mlčení většiny mainstreamových médií sešly desetitisíce, ale i ve volbách. Současná vláda má nový zákon o povinném očkování z minulého roku na mušce. Hlasováním 148 : 110 prošel v novém italském Senátu pozměňovací návrh, který posouvá povinnost podrobit děti do 6 let věku všem deseti povinným vakcínám o jeden rok, tedy až od září 2019. Během něho by měla koaliční vláda předložit nový zákon, který v zemi zavede svobodnou volbu v očkování. Novelu musí ještě schválit Sněmovna.

Minulý rok jsme informovali o masových demonstracích v různých městech Itálie, kterých se účastnily desetitisíce naštvaných Italů, především rodičů malých dětí. Italům se přes obrovské nasazení minulý rok nepodařilo zastavit zavedení nového zákona o povinném očkování proti deseti nemocem, který má na svědomí minulá italská vláda. Italové ale jasně ukázali, že se dokážou semknout a dát najevo svůj postoj i ve volbách. Nové složení Senátu letos odkládá povinnost předložit lékařský doklad o absolvovaném povinném očkování pro vstup do mateřských škol o jeden rok. Pozměňovací návrh musí ještě projít Sněmovnou. Do té doby platí předběžné ustanovení, že rodiče lékařské potvrzení o povinném očkování svého dítěte pro přijetí do mateřských škol předkládat nemusí.

Lídr Ligy severu, která spolu s Hnutím pěti hvězd vyhrála italské volby, se vyjádřil v tom smyslu, že povinnost očkování proti 10 nemocem je zbytečné a v některých případech může být i nebezpečné. Postavil se proti vylučování nekompletně očkovaných dětí z dětských kolektivů. Současná ministryně zdravotnictví považuje zákon o povinném očkování za příliš restriktivní.

Italské protesty proti zavedení povinného očkování probíhaly minulý rok v průběhu jara i léta. Ve městě Pesaro se sešlo na 50 tisíc lidí. I letos proběhly v Itálii demonstrace, o jedné z nich jsme informovali v článku Italové pokračují v protestech proti povinnému očkování. Proti novému zákonu se vzepřely i některé regiony a starosta Benátska podal stížnost na tento zákon až k Ústavnímu soudu. Zákonem se odmítla řídit i starostka Říma.

Minulá vláda v Itálii využila k prosazení povinnosti očkování až do současnosti probíhající epidemii spalniček. I úřady Evropské unie poukazují na zvýšení výskyt spalniček v Evropě a chtějí přitvrdit v povinnosti očkování v mnoha zemích, kde je dosud očkování dobrovolné. Epidemie se přičítají na vrub neočkovaným dětem a jejich nezodpovědným rodičům. O tom, že epidemie jsou  důsledkem především ne zcela účinného očkování, politické i lékařské špičky zpravidla mlčí. Mainstreamová média již tradičně prezentují jednostranně proočkovací agendu. Jak je to skutečně se spalničkami a očkováním se dozvíte v článku Kdo roznáší spalničky? Očkování není tak účinné, jak si možná myslíte.

Světová mainstreamová média doslova šílí. Byť jde zatím pouze o malou změnu velmi represivního zákona o povinném očkování v Itálii, děsí se následků, jakoby mělo jít o katastrofu. Nežádoucí účinky očkování a tisíce dětí, které na něj doplatily svým zdravím, opět nikoho nezajímají. Jasně se ukazuje, že povinnost očkování a jeho vynucování je čistě politickou záležitostí, i když se mainstreamová média snaží tento fakt zakrýt výkřiky jednostranně zaujatých odborníků.

O dalším vývoji situace v Itálii vás budeme informovat.

 

Zdroje:

0 0 votes
Article Rating